Standings and results Round 2

Mp Bp  Wp  Sb    1  2  3  4

  1. Rotterdam 3 10½ 14½ 9.75  x  4  .  6½
  2. Murmansk 3 9½  17½ 12.25 4  x  5½ .
  3. St. Petersburg 2 7 14½ 5.00  .  2½ x  4½
  4. Ile de France 0 5   17½ 0.00  1½ .  3½ x

 

St. Petersburg      1877 – Murmansk             1888 2½ – 5½

  1. Vladislav Tebenkov 2036 – Matveey Galchenko 2340 ½  – ½
  2. Kirill Bubnov 1991 – Kirill Klukin 2249 0  – 1
  3. Gleb Babanin 2154 – Sofia Surkova 1682 0  – 1
  4. Ivan Korobov 1789 – Alina Sych 1584 ½  – ½
  5. Anton Shilnikov 1710 – Aleksandr Zhuravlev 1879 1  – 0
  6. Ksenia Portnova 1580 – Aleksandr Kataev 1916 0  – 1
  7. Ilya Oborin – Inna Poliato 1569 0  – 1
  8. Bogdan Verchovod – Nikita Vrublevskii ½  – ½

 

Ile de France       1938 – Rotterdam            2046 1½ – 6½

  1. Thomas O’Sullivan 2222 – Robby Kevlishvili 2450 ½  – ½
  2. Thomas Ariza 2207 – Marijn den Hartog 2216 1  – 0
  3. Matthieu Hingouet 2107 – Oele Dijkhuis 2077 0  – 1
  4. Emile Bassini 1986 – Siem van Dael 2319 0  – 1
  5. Margaux Moracchini 1715 – Lucas Nguyen 1983 0  – 1
  6. Clovis Kien 1509 – Machteld van Foreest 1877 0 – 1
  7. Augustin Droin 1951 – Eline Roebers 1816 0  – 1
  8. Lucas Gherhinoiu 1805 – Dylan Achuthan 1629 0  – 1

 

Murmansk            1888 – Rotterdam            2046 4  – 4

  1. Matveey Galchenko 2340 – Robby Kevlishvili 2450 ½  – ½
  2. Kirill Klukin 2249 – Marijn den Hartog 2216 1  – 0
  3. Sofia Surkova 1682 – Oele Dijkhuis 2077 0  – 1
  4. Alina Sych 1584 – Siem van Dael 2319 0  – 1
  5. Aleksandr Zhuravlev 1879 – Lucas Nguyen 1983 1 – 0
  6. Aleksandr Kataev 1916 – Machteld van Foreest 1877 0 – 1
  7. Inna Poliato 1569 – Eline Roebers 1816 1  – 0
  8. Nikita Vrublevskii – Dylan Achuthan 1629 ½  – ½

 

St. Petersburg      1877 – Ile de France        1938 4½ – 3½

  1. Vladislav Tebenkov 2036 – Thomas O’Sullivan 2222 0  – 1
  2. Kirill Bubnov 1991 – Thomas Ariza 2207 1  – 0
  3. Gleb Babanin 2154 – Matthieu Hingouet 2107 1  – 0
  4. Ivan Korobov 1789 – Emile Bassini 1986 1  – 0
  5. Anton Shilnikov 1710 – Margaux Moracchini 1715 1  – 0
  6. Ksenia Portnova 1580 – Clovis Kien 1509 0  – 1
  7. Ilya Oborin – Augustin Droin 1951 ½  – ½
  8. Bogdan Verchovod – Lucas Gherhinoiu 1805 0  – 1

 

Murmansk             r1 r2 W  N Brd Kl FIDE TPR

  1. Matveey Galchenko ½ ½  1  2 1      2340 2243
  2. Kirill Klukin 1 1  2  2 2      2249 2904
  3. Sofia Surkova 1 0  1  2 3      1682 2116
  4. Alina Sych ½ 0  ½  2 4      1584 1861
  5. Aleksandr Zhuravlev 0 1  1  2 5      1879 1846
  6. Aleksandr Kataev 1 0  1  2 6      1916 1728
  7. Inna Poliato 1 1  2  2 7      1569 2616
  8. Nikita Vrublevskii ½ ½  1  2 8           1629

 

Rotterdam            r1 r2 W  N Brd Kl FIDE TPR

  1. Robby Kevlishvili ½ ½  1  2 1   2w 2450 2281
  2. Marijn den Hartog 0 0  0  2 2   2z 2216 1428
  3. Oele Dijkhuis 1 1  2  2 3   2w 2077 2694
  4. Siem van Dael 1 1  2  2 4   2z 2319 2585
  5. Lucas Nguyen 1 0  1  2 5   2w 1983 1797
  6. Machteld van Foreest 1 1 2  2 6   2z 1877 2512
  7. Eline Roebers 1 0  1  2 7   2w 1816 1760
  8. Dylan Achuthan 1 ½  1½ 2 8   2z 1629 1998

 

St. Petersburg       r1 r2 W  N Brd Kl FIDE TPR

  1. Vladislav Tebenkov ½ 0  ½  2 1   2z 2036 2088
  2. Kirill Bubnov 0 1  1  2 2   2w 1991 2228
  3. Gleb Babanin 0 1  1  2 3   2z 2154 1894
  4. Ivan Korobov ½ 1  1½ 2 4   2w 1789 1978
  5. Anton Shilnikov 1 1  2  2 5   2z 1710 2597
  6. Ksenia Portnova 0 0  0  2 6   2w 1580 912
  7. Ilya Oborin 0 ½  ½  2 7   2z      1567
  8. Bogdan Verchovod ½ 0  ½  2 8   2w      1612

 

Ile de France        r1 r2 W  N Brd Kl FIDE TPR

  1. Thomas O’Sullivan ½ 1  1½ 2 1      2222 2436
  2. Thomas Ariza 1 0  1  2 2      2207 2104
  3. Matthieu Hingouet 0 0  0  2 3      2107 1316
  4. Emile Bassini 0 0  0  2 4      1986 1254
  5. Margaux Moracchini 0 0  0  2 5      1715 1046
  6. Clovis Kien 0 1  1  2 6      1509 1728
  7. Augustin Droin 0 ½  ½  2 7      1951 1623
  8. Lucas Gherhinoiu 0  1  1  2 8      1805 1629

 

You may also like...